Marta Ratuszyńska – posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako doradca restrukturyzacyjny, syndyk licencjonowany, specjalistka zarządzania kryzysowego, menadżer rewitalizacji podmiotu w kłopotach finansowych. Specjalizuje się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym.

 

 

Posiada dwadzieścia pięć lat doświadczenia zawodowego we współpracy z dużymi międzynarodowymi koncernami i przedsiębiorstwami, zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Była audytorem wiodącym systemów zarządzania, wdrażała systemy zarządzania w przedsiębiorstwach, prowadziła szkolenia pracowników.

Zajmowała się controllingiem i centralnym planowaniem produkcji w koncernie międzynarodowym Brose Fahrzeugteile GmbH & Co. KG w Bawarii, będącym liderem na rynku światowym w branży motoryzacyjnej, dla takich marek jak BMW, Toyota Motor Corporation, Mercedes Benz, Volkswagen AG, General Motors, Hyundai Motor Group, Ford Motor Company, Jaguar i inne. Współpracowała także w zespole VW-Konzern & Faurecia, a także w dziale Einkauf Investiotionen/Dienstleistungen, Einkauf Fensterheber, Zentrale Anwendungssysteme, Zentrale Unternehmensplanung. Ponadto w czasie swojej kariery zawodowej pracowała lub współpracowała z takimi firmami jak Knöchelmann Straßenbau Bodenstabilisierung sp. z o. o., Eberhard Hollmann GmbH & Co. KG, Lumena SA, PKS sp. z o. o. w Kozienicach, Marshall, PKS Radom, Enea Wytwarzanie, Mirosław Piotrowski – Transport Samochodowy, BSI Group Polska sp. z o. o., Goldmann Company sp. z o. o. , Faurecia, Coburger Kartonagenfabrik GmbH & Co. KG - Bayern International i wiele innych.

Zajmowała się kontrolą i rozliczaniem funduszy strukturalnych w Wojewódzkim Urzędzie Mazowieckim w Warszawie. Prowadziła zajęcia ze studentami na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu w Radomiu oraz SGH w Warszawie z zakresu prawa handlowego oraz prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Jest autorką publikacji naukowych oraz autorką szeregu ekspertyz dla biznesu, sądów i prokuratury w sprawach cywilnych, gospodarczych i karnych, w szczególności w zakresie rozliczania spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, kredytów bankowych, niewypłacalności przedsiębiorstw, a także z zakresu finansów i zarządzania ochroną zdrowia.

Pełniła funkcję audytora wiodącego z zakresu Bezpieczeństwa Informacji, Jakości i Ochrony Środowiska, i Wewnętrznego Systemu Kontroli zgodnych z normami ISO 27001, ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N 19001. Skończyła ekonomię na Hochschule Coburg w Bawarii, w Niemczech.

Posiada wysokie kwalifikacja i wieloletnie doświadczenie zawodowe w różnych branżach, jak np. branża motoryzacyjna, transportowa, spedycyjna, informatyczna, budowlana, usługowa i inne. Zajmuje się restrukturyzacją przedsiębiorstw, osób prywatnych oraz oddłużaniem konsumentów w ramach upadłości konsumenckich, a także wyceną przedsiębiorstw i udziałów.

Jest fundatorką Fundacji Zdrowie i Życie Pacjentów im. Teresy Ratuszyńskiej.

W czasie swojej kariery zawodowej współpracowała z takimi podmiotami jak: